Сторінка інструктора з фізичного фиховання

Під час дистанційної освіти, інструктор з фізичної культури проводить заняття з використанням інноваційних технологій.
Ігровий стретчинг - це спеціально підібрані вправи на розтяжку м'язів, що проводяться з дітьми в ігровій формі.
Завдяки стретчінгу збільшується рухливість суглобів, м'язи стають більш еластичними і гнучкими, довше зберігають працездатність. Стретчинг підвищує загальну рухову активність. Вправи стретчинга спрямовані на формування правильної постави. Крім цього розвивається еластичність м'язів, виховується витривалість і старанність.

В ході проведення заняття вирішую такі завдання:

1. Розвиток фізичних якостей: м'язової сили, спритності, витривалості, гнучкості.
2. Розвиток психічних якостей: увагу, уяву, розумові здібності.
3. Зміцнення кістково-м'язової системи, підвищення функціональної діяльності органів і систем організму.
4. Створення умов для позитивного психоемоційного стану дітей, розкутості і творчості в русі.
   Значення ігрового стретчинга

- збільшується рухливість суглобів

- м'язи стають більш еластичними і гнучкими

- підвищується загальна рухова активність

- вправи спрямовані на формування правильної постави

- виховуються витривалість і старанність

Вправи стретчинга носять імітаційний характер і виконуються в ході фізкультурного заняття. Вправи виконуються в повільному, а значить, безпечному ритмі. Починати заняття з дітьми ігровим стретчингом найкраще зі старшого дошкільного віку.

Глайдінг – це поєднання інтенсивного тре­нування і розваги. Суть глайдінгу полягає в тому, що завдяки глайдам звичайні вправи із аеробіки та фітнесу за рахунок додаткового навантаження набувають нового змісту. Шанувальники глайдінгу порівнюють його з танцем на льоду, оскільки всі рухи виконуються плавно, ковзаючи, заняття стає більш динамічним і веселим. Працювати з глайдами дуже просто. Виконувати вправи можна на килимі або навіть просто на підлозі. Позитивний же ефект від таких тренувань величезний. Головне – зайняти правильне вихідне положення.  Займатися з ними нескладно – потрібно тільки підкласти диски під долоні або під ступні.

У дошкільному дитинстві закладаються основи здоров´я, виховуються основні риси особистості людини.

Міцне здоров´я є запорукою розвитку дитини в інших особистісних аспектах. На цій особливості наголошує народна мудрість: “У здоровому тілі — здоровий дух”, — стверджували в античні часи; “Нема щастя без здоров´я”, — гласить українське прислів´я.

Завдання фізичного виховання дітей дошкільного віку поділяють на три групи.

1.                Оздоровчі завдання. Це охорона і зміцнення здоров´я дітей, загартовування організму, підвищення його опору шкідливим впливам зовнішнього середовища, своєчасний розвиток усіх систем організму, підвищення їх функціональних можливостей, формування правильної постави і стопи.

2.                Освітні завдання. Формування рухових навичок і умінь, виховання фізичних якостей: ходьби, бігу, стрибків, метання, лазіння, плавання; рухів рук, ніг, тулуба; шикування і перешиковування. Рухова діяльність впливає на формування таких фізичних ознак організму, як спритність, сила, гнучкість, швидкість, загальна витривалість.

3       Виховні завдання.Виховання у дітей культурно-гігієнічних навичок і вмінь здорового способу життя. Діти повинні знати, що добре, а що шкідливе для організму, і відповідно організовувати свою поведінку. здобуття уявлень і знань про користь занять фізичною культурою, іграми, виховування інтересу до активної рухової діяльності, формування потреби в систематичних заняттях фізичними вправами.

У нашому садочку ми використовуємо всі форми фізичної роботи:

- ранкова гімнастика;

- фізкультурні заняття

- спортивні розваги та свята;

- рухливі та спортивні ігри;

- прогулянки;

- фізкультурне дозвілля;

- організація самостійної рухової діяльності дітей;

Поради батькам щодо фізичного виховання дітей

* щоденно разом із дітьми виконуйте ранкову гімнастику,

* здійснюйте загартовуючи процедури; виходьте на прогулянки;

* залучайте дітей до виконання основних рухів - вправляйте в ходьбі, бігу, стрибках, повзанні, лазінні, рівновазі, вправах із м'ячем;

* разом з дітьми здійснюйте пішохідні прогулянки, туристичні походи;
грайте в рухливі, спортивні ігри;

* облаштуйте в квартирі спортивний куточок;

* катайтеся разом з дітьми на велосипедах, роликах; грайте у бадмінтон,
теніс, футбол, баскетбол, з м'ячем; плигайте на скакалці; плавайте та грайте на воді;

* беріть участь разом з дітьми у проведенні свят, розваг, днів здоров'я, зборах, конференціях, лекціях з питань здоров'я, фізичного виховання дітей, організованих у дошкільному закладі.