Сторінка музкерівника

Зимові свята в цьому році пройшли за новим календарем, тому весь грудень малята були співучасниками святкових дійств у Небесній майстерні Святого Миколая, разом із сумною Пані дізнавались про традиції святкування Різдва Христового, колядували, перед Новим роком відвідали уроки в новорічній школі.

Осінь - найкрасивіша пора року. Не можна не захоплювати тією красою, яку нам дарує осінь. А як красиво восени в лісі! Іноді просто слів не вистачає описати всю цю пишність, тільки художник може передати осінній пейзаж.
Тому навіть у дистанційному форматі осінні розваги в дитячому садку це казки, що сповнені яскравих барв і дивовижних персонажів, аби створити особливу атмосфера тепла та затишку для малят.
Кожен сценарій насичений різноманітними героями, піснями, таночками, іграми, які підбиралися згідно віку дітей.

Музично-дидактичні ігри

Гра — найдоступніший вид діяльності для дитини, що дає їй змогу самостійно вправлятися у

засвоєні способів сенсорних дій.

Музично-дидактичні ігри — це навчальні матеріали, які дають змогу допомагати дітям в ігровій формі комплексно

сприймати  музичні твори, викликати у дітей зорову, слухову і рухову активність і тим самим розширювати їхнє                                 сприймання музики у  цілому. Відмінність музично-дидактичних ігор від інших полягає у тому, що дитина у цікавій, доступній для неї формі має почути,розрізнити, порівняти особливості музики і скерувати свої дії відповідно до цього.

Відомий педагог, доктор педагогічних наук Олександра Усова називала музично-дидактичні ігри провідним засобом                музичного   виховання. Через них дитина вчиться розрізняти характер музики, її жанри, розвиває ладове сприйняття,

почуття ритму,  тембру, звуковисотність.

Музично-дидактичні ігри дають змогу створити умови, які сприяють сенсорному розвитку дитини.

Їх зміст, структура, ігрові дії спрямовані на планомірний і систематичний розвиток висотного, динамічного та тембрового слуху.

Виховуємо маленьких патріотів

З давніх давен наш народ вимріяв, виплекав сотні тисяч пісень. Український фольклор (колискові, лічилки, дражнилки, мирилки, заклички, забавлянки) у наш час – це найдавніша і найдорожча святиня, яку отримали від минулого, все те що відрізняє нас від інших культур. Де показує нам особливий шлях у вихованні дітей, наш побут, здобуття високої моральності і духовності кожної людини. Зберегти її і передати нащадкам наш обов’язок. Окрім того народні забавлянки, потішки, «чукикалки» для дітей містять всі необхідні елементи для розвитку мовлення. Тут і мелодекламація, і вокалізація, і ритмізація. І все це в контексті тілесного та емоційного контакту дитини з дорослим. Тому раджу, шановні батьки, обов’язково співайте разом з дітьми. Це ресурсно й корисно як для здоров’я, так і для інтелектуального розвитку. Завдячуючи цікавій формі українських народних пісень в формі діалогу, запитань – відповідей у дітей розвивається уміння надавати співу емоційну окрасу.  Український фольклор відрізняється від фольклору інших народів своєю гармонією, мелодійністю, ніжністю, ліричністю. В українському дитячому фольклорі дуже багато пестливих, ласкавих слів: «Ой ти коте-коточок. Не ходи у садочку». Яку пісню, гру не співай в кожній велика насиченасиченість ніжності, грайливості, пестливості, доброти, що дуже важливо в музичному розвитку дошкільного віку (як засіб створення позитивного, емоційного настрою). Український дитячий фольклор надзвичайно ритмічний, тобто легкий для сприйняття дитиною бо чуття ритму вроджене. У кожній фразі дія: «Ой чук, чук ! Наловив дід щук, баба наварила, діда накормила.» або «Гу-ту-ту, гу- ту-ту, вари кашку круту, підливай молочка погодуй козачка». Що може заспокоїти роздратовану дитину краще за колискову пісню? Яку створили та вдосконалили на протязі багатьох літ, якою користувалися віками: «Котику сіренький, котику маленький, котик волохатий, не ходи по хаті, не буди дитяти». Український дитячий фольклор включає в себе багато ігор, в які входять співи, рухи, прийняття на себе ігрового образу. Таким чином за допомогою цікавого сюжету у фольклорних іграх-дійствах розвиваються співочі здібності, творчість рухів. Наприклад такі ігри: «Галя по садочку ходила», «Зайчик», «Ой Василю - товаришу», «Мак». Взяти гру «Мир-миром», то ми побачимо, що її текст привчає любити інших дітей, отримувати радість від спілкування один з одним. Мелодія цього твору мелодійна, легко запам’ятовується: «Мир–миром, пироги з сиром. Варенички в маслі, ми дружечки красні, обнімаймося, поцілуймося». Велика цінність українського музичного фольклору в тому, що він ознайомлює дитину з оточенням, з старовинними обрядами, традиціями. Прикладом цього є улюблені дітьми обрядові  пісні (веснянки, обжинкові, різдвяні та інші). Діти ознайомлюються в цікавій ігровій формі з традиціями свого народу і розвивають своє вміння співати, творити. За допомогою українського дитячого фольклору ми виховуємо з маленької дитини – людину, яка поважає своїх співвітчизників, любить свою батьківщину, пишається тим що живе на Україні.

ht

https://www.youtube.com/playlist?list=PL4MXzJ4pFQVyL9damPV3wYZmyqasmaeir(українські народні колискові)

https://www.youtube.com/playlist?list=PLu02weQqsdSy_ZWge90KDQbUtrOWb3fv2  (українські народні лічилки)

https://www.youtube.com/watch?v=siwIKN1UC70&list=PLElG6fwk_0UnbJoW7fmJN7cYTU1dKN2U8(українські народні пісні)

Як підготуватися до свята:

Із листочків килимки Осінь простелила, щоб в садочок дітлахи з радістю ходили!